Logo Szkoły Podstawowej w Sarbicach


© Szkoła Podstawowa w Sarbicach
2001-2007

Prowadzenie strony:
Magdalena Granos

Serwis aktywny od 2001.08.22

Ostatnia aktualizacja:
Szkoła Podstawowa w Sarbicach
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
AKTUALNOŚCI  
INFORMACJE  
DYREKCJA  
GRONO PEDAGOGICZNE  
PROGRAMY  
STOWARZYSZENIA  
PRZETARGI  
GALERIA  
KONTAKT  
KĄCIK GIER  
POWRÓT

Spotkanie nauczycieli w Turcji w ramach programu Comenius.

Prezentacja multimedialna

W dniach 17-22 kwietnia 2007 r. delegacja Szkoły Podstawowej w Sarbicach w składzie: dyrektor szkoły Dorota Granos oraz nauczyciele: Anna Gościniak i Daria Tomaszak, brała udział w spotkaniu projektowym, które odbyło się w Turcji w ramach programu Socrates Comenius. W wizycie tej uczestniczyli również przedstawiciele pozostałych krajów partnerskich: Islandii, Finlandii, Irlandii oraz Irlandii Północnej. Celem spotkań, jakie odbyły się podczas tej wizyty, było omówienie dotychczasowych działań, ich ocena, dyskusja na temat działań zaplanowanych na pozostałą część tego roku szkolnego oraz na rok następny. Ponadto ponownie ustalono terminy kolejnych spotkań (w październiku w Irlandii Północnej oraz w kwietniu 2008r. w Polsce w Sarbicach, które będzie jednocześnie zakończeniem projektu).

Podczas wizyty w Turcji partnerzy projektu z innych państw mieli okazję spotkać się z uczniami tureckiej szkoły mieszczącej się w miejscowości Iskilip, obejrzeć prezentowane przez uczniów tańce ludowe, zwiedzić szkołę oraz zapoznać się z tamtejszym systemem edukacji. Gospodarze spotkania przybliżyli nam również kulturę turecką, pokazali wiele niesamowitych miejsc, do których można zaliczyć skalne groby w Iskilip, muzeum w Çorum, Muzeum Cywilizacji Anatolijskich w Ankarze, Meczet Kocatepe oraz wiele innych. Do niewątpliwych atrakcji zaliczyć także należy kolację "po turecku" u burmistrza Iskilip oraz kolację z ministrem edukacji, która odbyła się w Zamku Estergon w Ankarze.

Turcja będąc tak bogatym kulturowo narodem oraz tak odmiennym od pozostałych krajów partnerskich nadaje jeszcze większe znaczenie oraz podkreśla charakter projektu, którego tytuł brzmi "Ludzie i miejsca w Europie - Różni, ale tacy sami w pięciu krajach".