Logo Szkoły Podstawowej w Sarbicach


© Szkoła Podstawowa w Sarbicach
2001-2007

Prowadzenie strony:
Magdalena Granos

Serwis aktywny od 2001.08.22

Ostatnia aktualizacja:
Szkoła Podstawowa w Sarbicach
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
AKTUALNOŚCI  
INFORMACJE  
DYREKCJA  
GRONO PEDAGOGICZNE  
PROGRAMY  
STOWARZYSZENIA  
PRZETARGI  
GALERIA  
KONTAKT  
KĄCIK GIER  
POWRÓT


Spotkanie nauczycieli w Islandii
w ramach programu Socrates Comenius 1

Prezentacja multimedialna

W dniach 9-16 października 2006 r. reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Sarbicach: dyrektor szkoły Dorota Granos oraz koordynator projektu Dorota Drzewiecka uczestniczyła w spotkaniu ewaluacyjnym w szkole w Islandii, która jest jednym z partnerów w projekcie. Oprócz Islandii partnerami szkoły w Sarbicach są: Irlandia, Irlandia Północna, Finlandia, Turcja. Podczas spotkania roboczego opracowane zostały działania na ten rok szkolny, zaplanowano terminy kolejnych wizyt, najbliższe spotkanie odbędzie się w kwietniu w Turcji, kolejne w październiku w Irlandii Północnej. Projekt realizowany w szkole w Sarbicach odgrywa bardzo ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym, uczniowie doskonalą komunikację językową (język angielski), stosują technologię informacyjno-komunikacyjną w kontaktach z rówieŚnikami szkół partnerskich, wspólnie wykonują wiele zadań praktycznych. W czasie pobytu nauczyciele zwiedzili kilka wspaniałych miejsc w Islandii, cudowny wodospad Gullfoss, gejzery, gorące źródła z kurortem Blue Lagoon na czele, most międzykontynentalny ?ingvellir, ponieważ wyspa ta leży na granicy płyty kontynentalnej europejskiej i amerykańskiej, przez Środek kraju biegnie granica płyt tektonicznych.

Odwiedzili szkoły islandzkie, gdzie nauczycieli zapoznano z systemem edukacji, programami nauczania, przedstawione zostały realizowane w szkołach projekty, omówiono sposób finansowania szkół. Podczas pobytu w Islandii narodził się pomysł na projekt polsko-turecki, obecnie szkoła w Sarbicach jest w trakcie przygotowywania materiałów do wniosku.

Wrażenia z Islandii są niesamowite, jest to kraina wyjątkowa, ognia i lodu, kraina, której obszar o powierzchni porównywalnej z powierzchnią jednej trzeciej terytorium Polski, zamieszkuje około 300 tysięcy ludzi! (dla porównania Wrocław liczy 600 tysięcy mieszkańców).