Logo Szkoły Podstawowej w Sarbicach


© Szkoła Podstawowa w Sarbicach
2001-2011

Prowadzenie strony:
Magdalena Granos

Serwis aktywny od 2001.08.22

Ostatnia aktualizacja:
Szkoła Podstawowa w Sarbicach
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
AKTUALNOŚCI  
INFORMACJE  
DYREKCJA  
GRONO PEDAGOGICZNE  
PROGRAMY  
STOWARZYSZENIA  
PRZETARGI  
GALERIA  
KONTAKT  
KĄCIK GIER  
POWRÓT

Obóz sportowy z elementami profilaktyki zdrowotnej - Sarbice 2011.

W wakacje 2011 roku w szkole w Sarbicach zorganizowany został obóz sportowy z elementami profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy tegorocznej formy wypoczynku letniego zwiedzili wiele nieznanych im dotąd miejsc naszego kraju. Niezapomnianą przygodą była wycieczka na Pomorze, gdzie uczestnicy korzystali z walorów zdrowotnych nadmorskiego klimatu, kąpieli morskich, słonecznych oraz nauki i doskonalenia jazdy konnej. Podczas pobytu na Pomorzu uczestnicy zwiedzili wiele ciekawych miejsc. W Szczecinku oglądali bunkry na szlaku Wału Pomorskiego oraz odbyli niezapomniany rejs statkiem po jeziorze Trzesiecko. W miejscowości Czarne dzieci zwiedziły rezerwat cisów oraz rezerwat „Dolina Gwdy”. W wolnych chwilach poznawali ośrodek jeŸdziecki w Białym Borze, stajnie i powozownie. Ponadto atrakcją była całodniowa wycieczka do Kołobrzegu, gdzie zwiedzili miasto – Port, Latarnię, Molo oraz Stare Miasto i Bazylikę Konkatedralną. Dzieci poznały klimat typowo nadmorskich miejscowości letniskowych, w programie znalazło się też poznanie kultury wsi rybackiej i portu. W Trzebiatowie było zwiedzanie Pałacu, który jest rezydencją w stylu klasycystycznym a powstał w XVIII wieku w wyniku przebudowy renesansowego zamku Gryfitów. Poza tym uczestnicy zobaczyli Basztę, Rynek, Ratusz i Dom pod Słoniem. Z kolei podczas wycieczki do Ustki atrakcją było plażowanie nad morzem i korzystanie z walorów zdrowotnych nadmorskiego klimatu. Kolejna wycieczka – Międzyzdroje, które jako typowo turystyczna miejscowość klimatem przyciągają turystów. Uczestnicy w towarzystwie przewodnika poznawali ciekawe historie i legendy, które towarzyszą nadmorskim miejscowością. Wizyta w Gabinecie Figur Woskowych była nie lada przygodą, która zapewne pozostanie na długo w pamięci dzieci. Figury woskowe przedstawiają zazwyczaj naturalnej wielkości osoby: znane z życia publicznego, np. polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu (zarówno te żyjące, jak i nieżyjące), postacie z filmów, itp. Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach jest naprawdę nie lada atrakcją. Niektóre z około 40 (ich liczba ciągle rośnie) uwiecznionych w wosku sław wyglądają jak żywe, (oświetlenie dodatkowo potęguje ten efekt) a w razie wątpliwości przy większości umieszczono tabliczki. W Trzęsaczu na wysokim klifie uczestnicy mieli okazję zobaczyć ostatnią już ścianę kościoła pochłanianego przez morze. Jeszcze 200 lat temu kościół od urwiska dzieliło 14 metrów. Ostatnie nabożeństwo odbyło się w nim 2 sierpnia 1874 roku. Pierwszy fragment murów runął w kwietniu 1901 roku, ostatni w lutym 1994 roku. W roku 2000 rozpoczęto prace zmierzające do zabezpieczenia klifu i murów kościoła przed ostatecznym zniszczeniem. Obecnie miejsce to symbolizuje odwieczną walkę człowieka z potęgą sił natury. Dodatkową atrakcją dla dzieci było to, że przez Trzęsacz przebiega południk 15, wyznaczający czas środkowoeuropejski. W multimedialnym muzeum uczestnicy podziwiali fakty i z zaciekawieniem słuchali legendy o pięknej syrenie.

Atrakcją dla uczestników okazało się również Jeziorko Turkusowe. W miejscu dzisiejszego Jeziora Turkusowego jeszcze w czasach niemieckich znajdowało się wyrobisko kopalni kredy. W jeziorze występuje zjawisko krasowe. Nazwa jeziora pochodzi od niebieskawo-zielonej barwy lustra wody, wywołanej rozszczepieniem światła słonecznego w czystej wodzie i odbiciem refleksów od białego podłoża kredowego z zalegającymi na dnie związkami węglanu wapnia. Czas pobytu na Pomorzu szybko minął. Po powrocie do miejsca wypoczynku w Sarbicach uczestnicy korzystali z kolejnych atrakcji. Były wyjazdy na baseny termalne do Uniejowa - położone u podnóża XIV wiecznego zamku otoczonego XIX wiecznym parkiem, oferujące gorące kąpiele w solankach z hydromasażami oraz zjeżdżalnie wodne. wyjazd połączony z dobrą zabawą, doskonałym wypoczynkiem i osobliwym charakterem miejsca to czas relaksu i szaleństw wodnych. W Uniejowie uczestnicy mieli oprócz tego zapewnione inne atrakcje – lekcję edukacyjno-historyczną, zwiedzanie wieży zamkowej i pokaz broni palnej. Kolejna wycieczka – do Płocka – a tam zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wizyta w ZOO oraz posiłek w McDonald’s.

Były też wyjazdy do łódzkiego kina Ciemna City i projekcja filmów w technologii w 3D, po obejrzeniu których uczestnicy wymieniali się wrażeniami i wystawiali indywidualne recenzje. W kompleksie rekreacyjno-sportowym „Stacja Nowa Gdynia” w Zgierzu dzieci korzystały z kąpieli wodnych na krytej pływalni, bowlingu na kręgielni oraz doskonalili swe umiejętności gry w badmintona pod czujnym okiem trenera. Kolejna wycieczka – do Kalisza i zwiedzanie Sanktuarium Św. Józefa, udział we mszy św. W pobliskim Ostrowie Wielkopolskim także było zwiedzanie miasta i projekcja filmu tamtejszym kinie. Był też wyjazd do Konina, gdzie w Hali RONDO uczestnicy korzystali z wodnych atrakcji krytego basenu.

W czasie wolnym od wycieczek koloniści mieli zapewnionych szereg innych atrakcji. Były niezapomniane warsztaty rzeŸbiarskie, podczas których każdy uczestnik mógł uwolnić wodze fantazji i z kawałka drewna samodzielnie wykonać rzeŸbę. Pod fachowym okiem specjalisty w tej dziedzinie, który swym talentem zachwycił dzieci i młodzież, uczestnicy wypoczynku poznali tajniki tej niełatwej sztuki artystycznej.

W czasie tegorocznego wypoczynku każde dziecko przyjemnie i pożytecznie spędziło kilkanaście letnich dni, wolnych od nauki szkolnej w okresie wakacji. Czas spędzony w gronie rówieśników, pod czujnym okiem wychowawców, specjalistów, z maksymalna dawką atrakcji pozwolił dzieciom na atrakcyjne spędzenie części wakacji. Wspomnienia z wypoczynku zapewne do dziś wywołują uśmiech na twarzach dzieci a spotkanie z wakacyjną przygodą pozostanie na długo w sercach uczestników tegorocznej akcji letniej.