Logo Szkoły Podstawowej w Sarbicach


© Szkoła Podstawowa w Sarbicach
2001-2011

Prowadzenie strony:
Magdalena Granos

Serwis aktywny od 2001.08.22

Ostatnia aktualizacja:
Szkoła Podstawowa w Sarbicach
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
AKTUALNOŚCI  
INFORMACJE  
DYREKCJA  
GRONO PEDAGOGICZNE  
PROGRAMY  
STOWARZYSZENIA  
PRZETARGI  
GALERIA  
KONTAKT  
KĄCIK GIER  
POWRÓT

Ogólnopolska inauguracja "Sprzątania Świata" na Ziemi Konińskiej z Mirą Stanisławską-Meysztowicz pod hasłem
"Lasy to życie-chrońmy je".

W dniu 8 września 2011 trzyosobowa delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sarbicach wraz z opiekunem, uczestniczyła w ogólnopolskiej inauguracji „Sprzątania Świata” na Ziemi Konińskiej z Mirą Stanisławską-Meysztowicz pod hasłem „Lasy to życie-chrońmy je”.

Rozpoczęcie inauguracji odbyło się w Parku Chopina w Koninie. Po wystąpieniu Gości, wspólnie z Panią Mirą został zasadzony w parku dąb. Następnie wszystkie delegacje szkolne uczestniczące w uroczystości sprzątały Ziemię Konińską na trasie Park Chopina - Gimnazjum nr 6, w którym czekała na wszystkich ciepła grochówka. W dalszej części nastąpił uroczysty przemarsz z orkiestrą ZSG-E w Koninie i własnymi transparentami z Gimnazjum nr 6 do Konińskiego Domu Kultury, gdzie na wstępie odbyło się spotkanie z Mirą Stanisławską-Meysztowicz. Następnie zaproszono chętnych uczestników do udziału w konkursie ekologicznym, w którym wzięła udział cała delegacja z naszej szkoły. Dziewczynki bez chwili wahania odpowiedziały na wylosowane przez siebie pytania konkursowe i otrzymały cenne nagrody.

Uroczystość zakończyły występy artystyczne zaprezentowane przez uczniów konińskich i okolicznych szkół i wystąpienia Gości.