Logo Szkoły Podstawowej w Sarbicach


© Szkoła Podstawowa w Sarbicach
2001-2011

Prowadzenie strony:
Magdalena Granos

Serwis aktywny od 2001.08.22

Ostatnia aktualizacja:
Szkoła Podstawowa w Sarbicach
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
AKTUALNOŚCI  
INFORMACJE  
DYREKTOR  
GRONO PEDAGOGICZNE  
PROGRAMY  
STOWARZYSZENIA  
PRZETARGI  
GALERIA  
KONTAKT  
KĄCIK GIER  
POWRÓT

Program "Owoce w szkole" w Szkole Podstawowej w Sarbicach.

13 październik 2011 Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Sarbicach konsumują owoce i warzywa w ramach programu "Owoce w szkole". Życzymy najmłodszym uczniom, żeby mogli jak najdłużej uczestniczyć w tak zdrowym programie.

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Ponadto program zakłada propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkole. W szczególności dotyczy to dzieci zagrożonych nadwagą lub otyłością.

Na uwagę zasługuje fakt zadowolenia rodziców uczniów klas I – III z realizacji programu w placówce i możliwości nie tylko kształtowania nawyków prozdrowotnych poprzez działania edukacyjne ale przede wszystkim poprzez wprowadzanie zdrowych porcji owoców i warzyw do codziennego jadłospisu dzieci.

Szkoła Podstawowa w Sarbicach korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu "Owoce w szkole".