English Version
Logo Szkoły Podstawowej w Sarbicach


© Szkoła Podstawowa w Sarbicach
2001-2011

Prowadzenie strony:
Magdalena Granos

Serwis aktywny od 2001.08.22

Ostatnia aktualizacja:
Szkoła Podstawowa w Sarbicach
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
AKTUALNOŚCI  
INFORMACJE  
DYREKTOR  
GRONO PEDAGOGICZNE  
PROGRAMY  
STOWARZYSZENIA  
PRZETARGI  
GALERIA  
KONTAKT  
KĄCIK GIER  
Hol w Szkole Podstawowej w SarbicachSzkoła Podstawowa w Sarbicach (powiat turecki, woj. wielkopolskie) powstała w 1926 roku. Początkowo nauka odbywała się w kilku miejscowościach w prywatnych domach. Pierwszy budynek szkoły powstał w 1956 roku. Od 1991 roku dyrektorem szkoły jest mgr inż. Dorota Granos, która stworzyła zespół pedagogiczny o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu. W szkole pracuje 13 nauczycieli i 10 osób obsługi administracyjno-technicznej.

Poddasze w Szkole Podstawowej w SarbicachPrzez cały okres swojego istnienia szkoła w Sarbicach była rozbudowywana. Szczególnie intensywnie w ostatnim dziesięcioleciu. W tym czasie wymieniono w całym budynku stolarkę okienną, założono centralne ogrzewanie, utworzono stołówkę z zapleczem kuchennym, zmodernizowano pomieszczenia dydaktyczne, świetlicę, sanitariaty, wydzielono gabinet pedagoga oraz przebudowano szatnię.

Zespół taneczny Szkoły Podstawowej w SarbicachW latach 1993-97 wybudowano m.in. nowoczesną salę gimnastyczną wyposażoną w klimatyzację, ogrzewanie podłogowe, nietłukące szyby i zaplecze z szatnią oraz natryskami. Dzieci mogą grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i tenisa ziemnego. Obecnie w sześcioklasowej Szkole Podstawowej w Sarbicach, w której jest też oddział przedszkolny uczy się 111 uczniów. Hol w Szkole Podstawowej w SarbicachJuż przedszkolaki uczą się języka angielskiego, a od klasy pierwszej prowadzone są także lekcje języka niemieckiego. Pracująca w szkole doświadczona kadra nauczycielska o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych wprowadza nowowczesne techniki i metody nauczania, programy autorskie, innowacje pedagogiczne. Nauczyciele od wielu lat stosują aktywne metody nauczania i korelacje między przedmiotowe. Na przykład program wiedzy o społeczeństwie poszerzono o kształcenie obywatelskie.

Grupa badmintonistów Szkoły Podstawowej w SarbicachUczniowie mają także możliwość działania w licznych kółkach artystycznych, naukowych, sportowych. Ponad 40 procent uczniów, w ramach zajęć świetlicowych uczy się grać na instrumentach muzycznych (pianino, flety, gitara, syntezator). W szkole działają zespoły taneczne "Tańczące Urwisy - Maluchy" i "Tańczące Urwisy". Uczniowie skupieni w redakcji gazetki szkolnej wydają "Ekologiczny Kurier Szkolny". Działają kółka teatralne, instrumentalne, językowe, europejskie, recytatorskie, polonistyczne, matematyczne, odbywają się zajęcia sportowo-rekreacyjne, wyrównawcze, korekcyjno-kompesacyjne.

Szkoła w Sarbicach ma liczne grono przyjaciół i sympatyków. Dzięki ich wsparciu była możliwa rozbudowa i wyposażenie szkoły (wszystkie prace remontowo-budowlane prowadziła przez wiele lat Firma Budowlana Mariana Janiaka z Turku). Dzięki wsparciu przyjaciół szkoły co roku uczniowie z Sarbic wyjeżdżają na letnie i zimowe wakacje.

Rozgrywki hokejowe w sali gimnastycznejSzkołę w Sarbicach odwiedzają przedstawiciele władz oświatowych (m.in. w 1997 roku wiceminister edukacji narodowej Kazimierz Dera, w 2004r rzecznik MENiS Mieczysław Grabianowski), samorządowych (m.in. w 2004r. wicewojewoda wielkopolski Jerzy Błoszyk), kościelnych (biskup Roman Andrzejewski), szkół wyższych (m.in. rektor Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie - prof. Józef Orczyk, rektor Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Legnicy - prof. dr hab. Ryszard Łubniewski), posłowie i senatorowie (m.in. Piotr Chojnacki, Ryszard Sławiński, Józef Nowicki, Ireneusz Niewiarowski).

Hol w Szkole Podstawowej w SarbicachUczniowie szkoły w Sarbicach mają na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach i turniejach przedmiotowych, artystycznych, sportowych. Między innymi:
- Joanna Andrzejewska zdobyła 5 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II (1998),
- Ewelina Bober - nagrodę specjalną Starosty Konińskiego w Konkursie Piosenki "Szlakami pięciolinii",
- Dorota Wysocka - wyróżnienie w eliminacjach rejonowych Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w 1998 roku.
Dzieci z Sarbic zdobywają też nagrody i wyróżnienia w gminnych konkursach recytatorskich, czytelniczych, kostiumowych, odnoszą sukcesy w turniejach piłkarskich (mistrzostwo powiatu i wicemistrzostwo rejonu w unihokeju dziewcząt w 2003r, mistrzostwo powiatu w piłce recznej dziewcząt w 2002r.,wicemistrzostwo powiatu w piłce ręcznej dziewcząt w 2003r. ), rozgrywkach tenisa stołowego, zawodach lekkoatletycznych i Biegach Niepodległości rozgrywanych w Turku. Recepcja w Szkole Podstawowej w SarbicachUczniowie Szkoły w Sarbicach co roku biorą udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", ogólnopolskich konkursach "Alfik Humanistyczny" i "Alfik Matematyczny". Zespoły taneczne "Tańczące Urwisy Maluchy" i "Tańczące Urwisy" uczestniczą w przeglądach i festiwalach.

"Z okien tej szkoły widać Europę" - powiedział w czasie jednego ze spotkań poseł Piotr Chojnacki, a było to w 1997roku.