• Uczennice klas 5 i 8 naszej szkoły uczestniczyły w kończącej 8 kadencję 58 sesji Rady Gminy Przykona.
      • W dniu 17 kwietnia 2024 roku zawitał do naszej szkoły teatr kukiełkowy ze spektaklem zatytułowanym "Kłamstwa kozy".
      • W dniu 23 kwietnia 2024 roku uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w dorocznych "Dzwiach otwartych" w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku.
      • W dniu 17 kwietnia 2024 roku uczniowie klas VII oraz VIII przygotowawczo do kolejnego etapu dydaktycznego odwiedzili Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.
      • W dniu 12 kwietnia 2024 roku w związku z obchodami Światowego Dnia Czekolady, uczniowe klas 2 i 3 wykonali słodkie czekoladki oraz kolorowanki.
          • Moda cebulkowa 🧅

            Przedszkolaczki Tygryski 🐯 poznały literkę "C, c" na podstawie pojęcia cebula, która zdrowotnie doprowadziła do łez skorych amatorów cebulowego aromatyzowania. Dzieci odkryły też zapis cyfry zero, utrwaliły poznane dotąd literki, zaś korzystając z łaskawości aury, empirycznie doświadczały, co oznacza powiedzenie: "W marcu jak w garncu". Podczas warsztatów artystycznych maluchy wykonały imponujące palmy wielkanocne, pośród których obchody urodzinkowe małej jubilatki smakowały szczególnie słodko i dostojnie, szczególnie wytrawnie z patery wiedzy od Pani dietetyk, która mówiła jak ważne jest spożywanie warzyw i jakich witamin nam dostarczają.

          • Gofrowe święto

            Starożytny przysmak doczekał się swojego święta w dniu 25 marca, kiedy odsłania się apetycznie w wielu smakowych aspektach, jak u Przedszkolaczków Rybek, które osobiście podjęły się wypiekania gofrów według skrzętnie chowanej receptury w słodkościach barwnej konfitury.

          • Sala Doświadczania Świata

            Przedszkolaczki Rybki odwiedziły Salę Doświadczania Świata w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku z projektorem kolorowych obrazów, emiterem zapachów, panelami sensorycznymi, sensorycznym podświetlanym stolikiem wodnym, światłowodami, kolumną wodną, urządzeniem nagłaśniającym oraz magiczną kulą UV, które mają służyć dzieciom z ich atmosferą i możliwościami oddziaływania na wszystkie zmysły wyciszająco, a jednocześnie delikatnie je stymulująco światłem, dźwiękiem, zapachem, dotykiem.

          • Udane utrwalanie wiedzy nowo poznanej

            "Mamy różne charaktery", "Nasze uczucia i emocje" - to hasła, pod którymi uzdolnione przedszkolaczki Tygryski 🐯 uczestniczyły w udanych zajęciach edukacyjnych, poznając literkę "U, u", rozpoznając stany emocjonalne, zapoznając się ze sposobem ich kontroli oraz radzenia sobie w stresowych okolicznościach. Utrwalały zwroty grzecznościowe: "proszę, przepraszam, dziękuję", a także pojęcia: "dobry uczynek, kłamstwo". Wykonały prace plastyczne ze świata emocji przedszkolaka, a także przywitały wiosnę, wypatrując bacznie jej zwiastunów. Na sali gimnastycznej dzieci odbyły ćwiczenia i zabawy sportowe oraz wzięły czynny udział w audycji muzycznej.

          • Pozdrawiamy z Białegostoku 🏸

            Cztery uczennice Szkoły Podstawowej w Sarbicach, Julia Łukaszewska, Antonina Zych, Zuzanna Misiak i Aleksandra Karbowska, jako tegoroczne mistrzynie Wielkopolski, reprezentują Szkołę Podstawową w Sarbicach, Gminę Przykona, Powiat Turecki oraz Województwo Wielkopolskie w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Badmintonie, które odbywają się w dniach 24-26 marca 2023 roku w Białymstoku pod hasłem: "Zdrowie szanuję - badminton trenuję".

          • Muzyka łagodzi obyczaje 🎵🎼🎶

            Przedszkolaczki Tygryski 🐯 w myśl przesłania: "Muzyka jest wszędzie" poznały instrumenty muzyczne, wygląd gamy i nazwy solmizacyjne nut oraz rysowały klucz wiolinowy.

            Budując strzelisty zamek z klocków sensorycznych, maluchy znakomicie zapoznały się z zieloną literką "z, Z".

            W dniu 17 marca 2023 roku z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii oraz Nigerii, inżynierów, fryzjerów, bednarzy, kowali, górników, upadłych na duchu oraz opiekuna zwierząt domowych, dzieci poznały legendę o nim pod znakiem czterolistnej koniczynki na szczęście, a także zbudowały miniaturę Pałacu Kultury i Nauki, który wraz z ambasadą Irlandii przyłączył się do projektu Global Greening, by w tym dniu mienić się światłem intensywnie zielonym 🎵🎼🎶

          • Endemiczny kangur matematyczny 🦘

            W dniu 16 marca 2023 roku 14-cioro uczniów Szkoły Podstawowej w Sarbicach wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny 2023", któremu patronują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

            Głównym organizatorem konkursu na świecie jest Stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières", natomiast w Polsce Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

          • Orkiestra grzechotciana 🎵🎼🎶

            Spotkawszy niewymienny pojemnik zamiast wyrzucać go na śmietnik możesz tchnąć weń nowe życie na strunie iście muzycznej, tak jak uczyniły to uzdolnione przedszkolaczki Rybki 🐟, zamieniając buteleczki po jogurcie w dźwięcznie brzmiące grzechotki, urządziwszy przy tym synchronicznie spektakularny przedszkolny koncert instrumentalny 🎵🎼🎶

          • Kolorowe słodkości w imię barwnej kobiecości 🌹🌷💐

            Chybkie Przedszkolaczki Rybki w kolorach szczęścia i pomysłowości na słodko świętowały dzień żeńskiej mocy, delikatności, mądrości i zaradności 🐟

            Symbolicznie świąteczny Dzień Kobiet wywodzi się z czasów starożytnych, gdy Rzymianie obchodzili święto zwane Matronaliami, a przypadało ono na dzień 1 marca i związane było z końcem zimy oraz płodnością Matki Ziemi, uosabianej przez kobietę. W ów dzień kobiety rządziły domami i ulicami Rzymu, spotykały się gromadnie w świątyniach, wzajemnie obdarowywując się prezentami i upominkami. W świątyniach Junony (która utożsamiana jest z grecką boginią Herą), modliły się o szczęście w małżeństwie i przychylność innych bogów. Tego dnia mężczyźni obdarowywali kobiety kwiatami i drobnymi prezentami, a niewolnicy częstowani byli jadłem ze stołów Rzymian.

          • Prehistoryczne spotkanie 🦖🦕🦎🦜🦤🦩🐓

            Ich najbliższymi współcześnie krewnymi są ptaki i krokodyle. One same pojawiły się w triasie około 237 milionów lat temu, żyjąc na ziemi aż do kredy 66 milionów lat temu. Ich takson został formalnie wprowadzony w 1842 przez paleontologa Richarda Owena, który nadał im imię, pochodzące od greckich słów δεινός (deinos, czyli „potężny”, „wzbudzający lęk”) oraz σαῦρος (sauros, oznaczającego „jaszczurkę” lub „gada”), aby podkreślić rozmiary oraz majestat tych stworzeń.

          • Dawno, dawno temu w wysokich górach 🪘🥁

            W dniu 24 lutego 2023 roku w naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów z muzyką, podczas którego gościem specjalnym był artysta z Armenii, a uczestnicy mieli okazję poznać historie tego kraju, m.in. związaną z górą Ararat i Arką Noego. Wspólnie śpiewano piosenki ormiańskie. Zaprezentowane zostały instrument – ormiański bęben - oraz wykonane na nim rytmy kaukaskich tańców, takich jak „rumba” kaukaska oraz Lezginka – tradycyjny, ludowy taniec o tempie żywym, w metrum 6/8.

    • Nieodpłatne przedszkole dla dzieci w wieku od 2,5 lat oraz szkoła podstawowa z dowozami i wyżywieniem

      Безкоштовний дитячий садочок для дітей від 2,5 років та початкова школа з трансфером і харчуванням

      Trwa nabór na rok szkolny 2023/24

      Триває nабiр на 2023/24 шкільній рік

      tel. тел. 605 455 601, 63 279 11 78

      e-mail: sekretariat@spsarbice.pl

      Serdecznie zapraszamy

      Ласкаво просимо!

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej